Hétköznapjainkban háttérbe szorult a női testünkre, annak belső üzeneteire való odafigyelés. Sajnos a nők többsége természetesnek veszi testük vészjelzéseit, és lágyabb vagy drasztikusabb görcsoldókh...
Hétköznapjainkban háttérbe szorult a női testünkre, annak belső üzeneteire való odafigyelés. Sajnos a nők többsége természetesnek veszi testük vészjelzéseit, és lágyabb vagy drasztikusabb görcsoldókhoz és fájdalomcsillapító szerekhez nyúlnak. Így nagyon sok feszültség, fel nem dolgozott, csak elnyomott stressz marad a szervezetükben, amivel csökken a test energiaszintje, évekkel vagy évtizedekkel később fogantatással, szüléssel, anyasággal, menopauzával kapcsolatos fizikai és érzelmi problémák alakulhatnak ki.
A nemi érés során aktivizálódnak az előző generációkból jövő, női léttel kapcsolatos pozitív vagy negatív életmintázatok. Ha itt nem volt együttműködés, egyetértés sérül a saját női testhez való viszony. Ez nehézséget okoz az élet különböző életterületein, mint például a párkapcsolat, szexualitás (orgazmushiány), anyaság.
A menstruációhoz kapcsolódó fájdalmak, a ciklikusságban fellépő zavarok, peteérési problémák, fizikai és érzelmi szinten egyaránt hosszú távú problémákat okoznak.
Az ok nagyon sok esetben a fogantatás, magzati élet, illetve az előző generációk veszteség vagy stressz élményei között rejlik. A menstruációs problémák nem csak fizikai, hanem érzelmi okainak feltárása, egy jobb kezdési lehetőséget ad a nőiség és az anyaság útján.